چهارشنبه , 2 اسفند 1402 - 10:19 بعد از ظهر

۴۰ هزار تُن ذرت بین دامداران و مرغداران استان مرکزی توزیع شد

به گزارش خبر گزاری ایرنا:

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان مرکزی گفت: ۴۰ هزار تُن ذرت امسال به صورت اعتباری و با بازپرداخت چهارماهه توسط اداره‌کل پشتیبانی امور دام این استان بین دامداران توزیع شد.
عباس صالحی، افزود: ۲۶ هزار تُن کنجاله سویا نیز در این مدت توسط اداره‌کل پشتیبانی امور دام استان مرکزی بین دامداران، مرغداران و کارخانجات این استان توزیع شد.
وی، از آغاز توزیع جو در بین دامداران استان مرکزی خبرداد و گفت: سه‌هزار تُن جو تاکنون به صورت اعتباری و با بازپرداخت چهارماهه بین دامداران استان توزیع شده و همچنان نیز ادامه دارد.
مدیرکل پشتیبانی امور دام استان مرکزی خاطرنشان کرد: ذخایر محصول جو و ذرت مورد نیاز دامداران و مرغداران در استان مناسب است و مشکلی در تامین این محصولات وجود ندارد.
صالحی افزود: سهمیه کنجاله سویا نیز به صورت هفتگی به استان مرکزی وارد و به دامداران و مرغدارانی که از طریق بازارگاه اقدام به خرید این محصول کرده‌اند، تحویل می‌شود.
وی یادآور شد: یک‌هزار و ۱۰۰ تن گوشت مرغ منجمد از ابتدای سال جاری تاکنون توسط اداره‌کل پشتیبانی امور دام استان مرکزی توزیع شد و ذخیره‌سازی برای جبران کمبودهای احتمالی این محصول در روزهای پایان سال جاری و ماه مبارک رمضان در دستور کار قرار دارد.
استان مرکزی با یک میلیون و ۴۱۴ هزار نفر جمعیت و ۱۲ شهرستان در قلب کشور قرار دارد و به‌عنوان دومین قطب صنایع مادر تخصصی، چهارمین قطب صنعت کشور محسوب می‌شود و در زمینه تنوع تولیدات صنعتی رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.

این استان با وجود صنعتی بودن در زمره ۱۰ استان نخست کشور در بخش کشاورزی است که ۹۰ هزار بهره‌بردار شامل ۲۰ درصد شاغلان استان مرکزی در این حوزه فعال هستند.
۶۷۰ هزار هکتار اراضی باغی و کشاورزی در استان مرکزی وجود دارد که یک و ۲ دهم درصد تولیدات کشاورزی مازاد بر نیاز استان به سایر مناطق ارسال می‌شود.
شاید این مطلب هم مورد نظر شما باشد :   تخم مرغ‌ها روی دست مرغداران ماندند

درباره ی نویسنده

مطلب پیشنهادی

سقف تولید برداشته شد/ تشکیل ستاد مرکزی و استانی تامین ماه مبارک رمضان و شب عید

وزیر جهادکشاورزی افزایش تولید با هدف صادرات را حمایت از تولید کننده و اقتصاد کشاورزی …