شنبه , 22 مرداد 1401 - 7:51 بعد از ظهر

کاهش قیمت جهانی غلات، حاصل صادرات اوکراین

آغازصادرات از اوکراین، قیمت کالاهای اساسی در بازارهای جهانی را به شدت کاهش داد، قیمت ها از گندم و خوراک دام گرفته تا دانه های روغنی به شدت افت قیمت داشتند.
خبر امروز آغاز صادرات از اوکراین، قیمت کالاهای اساسی در بازارهای جهانی را به شدت کاهش داد.
بر اساس گزارش بلومبرگ، قیمت گندم در لحظه انتشار خبر 10 دلار و ذرت که به عنوان خوراک دام استفاده می شود 11 دلار کاهش یافت، قیمت انواع دانه روغنی سویا هم تا 19.5 دلار کاهش قیمت همراه شد.
وزارت دفاع ترکیه دقایقی پیش اعلام کرد که نخستین محموله غلات اوکراین بندر اودسای این کشور را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ترک کرده است.
کشتی حامل این محموله رازونی نام داشته و با پرچم سیرالئون در حال حمل این محموله به سمت لبنان است.
بر اساس اعلام سازمان ملل؛ رازونی حامل 26 هزار تن ذرت است. انتظار می‌رود کشتی حامل غلات اوکراین فردا به استانبول رسیده و پیش از ادامه سفر به سمت لبنان مورد بازرسی قرار گیرد.
روسیه و اوکراین به صورت جداگانه با ترکیه و سازمان ملل برای گشایش مسیر صادرات غلات اوکراین به توافق رسیده‌اند تا از این طریق 22 میلیون تن غلات و محصولات کشاورزی اوکراین که در بنادر این کشور در دریای سیاه مانده صادر شود.
روسیه و اوکراین حدود 30 درصد غلات جهان را تامین می کنند و تولید کننده عمده دانه های روغنی در جهان به حساب می‌آیند، قطع صادرات از بندر دریای سیاه پس از جنگ روسیه و اوکراین قیمت کالاهای اساسی را به شدت افزایش داده بود./itpnews
شاید این مطلب هم مورد نظر شما باشد :   توزیع ۲ هزار تن تخم‌مرغ با نرخ مصوب در بازار

درباره ی نویسنده

مطلب پیشنهادی

در نهاده‌های دامی هر کالایی که سلامت مردم را تهدید کند، وارد کشور نمی‌شود

محمد آقامیری رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: سلامت مردم خط قرمز ماست. در نهاده‌های دامی …