چهارشنبه , 2 اسفند 1402 - 9:10 بعد از ظهر

پایش بزرگترین کارخانه جوجه کشی تخم گذار خاورمیانه

 

وحید ابراهیم نژاد حمیدی رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور، آبزیان و زنبورعسل اداره کل دامپزشکی استان قزوین گفت: پایش‌های دوره‌ای از کارخانجات جوجه کشی استان طبق دستورالعمل‌های ابلاغی، توسط کارشناسان دامپزشکی در قالب بازدید، اخذ نمونه از بخش‌های مختلف کارخانه جوجه کشی و انجام آزمون‌های تشخیص میکروبی و قارچی در آزمایشگاه تشخیصی اداره کل استان قزوین انجام می‌شود.

وی افزود: اداره کل دامپزشکی استان قزوین با انجام مستمر پایش‌های دوره‌ای از ابتدای سال، ۲۲ مورد بازدید و تعداد هزار و ۲۶۲ نمونه از کارخانجات جوجه کشی فعال استان اخذ و آزمایش‌های تشخیصی میکروبی و قارچی با هدف ارتقا سطح بهداشت و در نهایت تولید با کیفیت جوجه یک روزه گوشتی و تخمگذار صورت گرفته است.

این مسئول گفت: با توجه به اهمیت کارخانجات جوجه کشی در تولید جوجه‌های یک روزه مرغ تخمگذار و گوشتی و در نهایت تولید با کیفیت گوشت مرغ و تخم مرغ، هرگونه نقص به ویژه مشکلات بهداشتی در کارخانجات جوجه کشی منجر به تولید جوجه‌های ضعیف و با کیفیت پایین می‌گردد که علاوه بر بروز تلفات اولیه، زمینه را برای بروز مشکلات بعدی در دوران پرورش و یا تولید در مزارع صنعتی فراهم می‌سازد.

بزرگترین کارخانه جوجه کشی تخم گذار خاور میانه با ظرفیت ۴۰ میلیون قطعه جوجه در سال و همچنین چندین کارخانه جوجه کشی تخمگذار و گوشتی در استان قزوین قرار دارد.

شاید این مطلب هم مورد نظر شما باشد :   قیمت روز تخم مرغ تاریخ 1402/04/28

درباره ی نویسنده

مطلب پیشنهادی

سقف تولید برداشته شد/ تشکیل ستاد مرکزی و استانی تامین ماه مبارک رمضان و شب عید

وزیر جهادکشاورزی افزایش تولید با هدف صادرات را حمایت از تولید کننده و اقتصاد کشاورزی …