یکشنبه , 6 فروردین 1402 - 4:06 بعد از ظهر

هر کیلو تخم مرغ ۴ تا ۵ هزارتومان کمتر از نرخ مصوب عرضه می شود

آقای حمیدرضا کاشانی گفت: قیمت کنونی هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری ۳۴ تا ۳۵ هزارتومان است که کماکان ۴ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزارتومان از نرخ مصوب کمتر عرضه می شود.
او متوسط قیمت فروش تخم مرغ از ابتدای سال را ۳۳ هزار تومان اعلام کرد و گفت: بعد از مردمی سازی یارانه، مرغداران در فروش تخم مرغ ۱۵ هزارمیلیاردتومان متضرر شدند.
کاشانی می گوید: روزانه ۳ هزار و ۴۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تن تخم مرغ در کشور تولید می شود که ۲۰۰ تن از این میزان مازاد بر نیاز کشور است.
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن با بیان اینکه صادرات تخم مرغ کماکان متوقف است، گفت: با امضای تفاهم‌نامه و ابلاغ سازمان دامپزشکی به استان ها، صادرات از سرگرفته می شود. برآوردها حاکی از آن است که تا پایان سال برای تعادل قیمت در بازار ۳۰ تا ۴۰ هزارتن تخم مرغ صادر شود.
او ادامه داد: در مصوبه شورای قیمت گذاری بخش کشاورزی، زنجیره تولید تخم مرغ اعم از برنامه ریزی تولید تخم مرغ نطفه دار، تخم مرغ خوراکی و مدیریت صادرات به اتحادیه میهن واگذار شد که این کار بی سابقه بود.
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: بنابر تفاهم نامه صورت گرفته در حال برنامه ریزی هستیم که جلوی کمبود و نوسانات قیمت تخم مرغ را بگیریم که براین اساس در سال آینده تولید تخم مرغ شفاف می شود و همواره به سبب رصد لحظه ای بازار، نوسانات به حداقل می رسد.
شاید این مطلب هم مورد نظر شما باشد :   در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد: آخرین جزییات از واردات نهاده‌های دامی/ ۳۸ کشتی منتظر تخصیص ارز هستند/ بانک مرکزی بگوید ۶.۵ میلیارد یورو را به چه کسی داده است؟

درباره ی نویسنده

مطلب پیشنهادی

اتحادیه تولیدکنندگان تخم مرغ: قیمت تخم مرغ اصلاح شود/ احتمال کمبود تخم مرغ در نیمه دوم سال آتی

اختصاصی دامیران- محمد مرادی: به دلیل تداوم ضرر و زیان مرغداران، تقاضا برای حذف گله …