یکشنبه , 26 فروردین 1403 - 5:09 بعد از ظهر

مدیر عامل اتحادیه مرغداران میهن در گفتگو با بازار: صادرات ۱۳۰ هزار تن تخم مرغ در سال ۱۴۰۲| افزایش ۷۰ هزارتنی تولید در دستور کار است

مرادی مدیر عامل مرغداران میهن با بیان اینکه بنا داریم در سال ۱۴۰۳ تولید را نسب به امسال حدود ۷۰ هزار تن افزایش دهیم گفت: در حوزه صادرات نیز قصد داریم صادرات را به ۱۶۰ هزار تن برسانیم.

بازار؛ گروه کشاورزی: بازار مرغ، گوشت و تخم مرغ اصولا از جمله بازارهایی است که تولید کنندگان آن همواره با کمبود و گرانی از یکسو و قیمت گذاری دستوری از سوی دیگر مواجه هستند. با این وجود مصرف کنندگان نیز هیچگاه از افزایش قیمت این محصولات و کالاها راضی نیستند و به این ترتیب تولید کننده و مصرف کننده هر دو ناراضی هستند. با این وجود تولید کنندگان و پرورش دهندگان این بخش که وظیفه تامین پروتین سفرهای خانوارها را بر عهده دارند نیز چالش های و موانع تولید را بسیاری زیاد می دانند که نقش مستقیمی نیز بر فرایند تولید در این بخش ها دارد.

تامین کنجاله سویا و مدیریت صادرات؛ اصلی ترین چالش های سال ۱۴۰۲

محمد مرادی مدیرعامل اتحادیه مرغ میهن در گفتگو با خبرنگار بازار در خصوص اصلی ترین چالش ها در سال ۱۴۰۲ می گوید: تامین نهاده کنجاله سویا، قیمت ها و مدیریت صادرات اصلی ترین چالش هایی است که ما تولید کنندگان این بخش در سال جاری با آن مواجه بودیم.

مرادی افزود: البته الان شرایط تامین نهاده ها به خصوص کنجاله سویا که اصلی ترین مشکل ما بود بهتر شده است. در حالی که خرداد و تیرماه اصلا اوضاع خوب نبود و تا سه ماه قبل هم ادامه داشت. با این وجود شرایط تامین بهتر شده و دغدغه ما به مرور کمتر شده است اگرچه هنوز در بحث تامین نهاده هنوز به صد درصد مرحله امن نرسیده ایم با این وجود با همکاری های وزارت خانه خوشبختانه شرایط رو به بهود است.

شاید این مطلب هم مورد نظر شما باشد :   ۱۵۰ هزار تن نهاده دامی در بنادر کپک زد و از بین رفت

مدیرعامل اتحادیه مرغ میهن: در سال جاری مدیریت کشورهای منطقه مساله اساسی برای ما بود به خصوص اینکه در بازارهای منطقه رقبایی همچون «ترکیه، پاکستان و هند» داشته و داریم و باید با این کشورها رقابت می کردیم

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن در خصوص استراتژی های به کار گرفته شده در سال ۱۴۰۲ برای مدیریت صادراتی نیز گفت: در سال جاری مدیریت کشورهای منطقه مساله اساسی برای ما بود به خصوص اینکه در بازارهای منطقه رقبایی همچون «ترکیه، پاکستان و هند» داشته و داریم و باید با این کشورها رقابت می کردیم. به عبارت ساده تر از چالش های ما در سال جاری تنظیم بازار و حفظ استمرار صادرات بود.

صادرات ۱۳۰ هزار تنی تخم مرغ به کشورهای منطقه در سال جاری

وی ادامه داد: اگرچه هر دوی این موضوع را با هم پیش بردن کار سختی بود اما از یکسو تولید کننده ها همت کردند و از سوی دیگر رویکردهای مسئولین نسبت به گذشته عوض شده و توانسته ایم این چالش را پشت سر بگذاریم.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن: در سال ۱۴۰۲ حدود ۱۳۰ هزار تن تخم مرغ صادرات انجام دادیم و بنا دارین در سال ۱۴۰۳ میزان صادرات را به ۱۶۰ هزار تن برسانیم

مرادی همچنین در پاسخ به این سوال که چشم انداز این بخش را در سال ۱۴۰۳ چگونه ارزیابی می کنید و چه برنامه هایی برای سال آینده تدارک دیده اید گفت: ما در سال ۱۴۰۲ حدود ۱۳۰ هزار تن تخم مرغ صادرات انجام دادیم و تنها سالی بود که با کمی بالا و پایین استمرار را از دست ندادیم و خوشبختانه رقبا را توانستیم مدیریت کنیم. به این ترتیب برنامه ما این است که انشالله با رشدی که داریم هم تولید را در سال ۱۴۰۳ افزایش دهیم و هم صادرات را به حدود ۱۶۰ هزار تن برسانیم.

شاید این مطلب هم مورد نظر شما باشد :   افتتاح اولین حمل ونقل ریلی نهاده‌های استان تهران طی هفته آینده

مدیرعامل اتحادیه مرغداران میهن همچنین در پاسخ به این سوال که برای سال آینده رشد چند درصدی در حوزه تولید در نظر گرفته اید گفت: در نظر داریم در سال جدید تولید را نسبت به سال جاری حدود ۷۰ هزار تن افزایش بدهیم.

درباره ی نویسنده

مطلب پیشنهادی

تشکیل ۴ کارگروه برای تعیین حریم‌های بهداشتی واحدهای تولیدی با مشارکت تشکل‌ها

رییس سازمان دامپزشکی کشور، در راستای مشارکت مردم در سال جهش تولید با مشارکت مردمی، …