سه شنبه , 9 آذر 1400 - 6:50 قبل از ظهر

قیمت تخم مرغ متعادل می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: با واردات تخم مرغ از هفته های آتی به بازار، قطعا قیمت تخم مرغ به تعادل می رسد.
حشمت اله عسگری در اولین جلسه کارگروه تنظیم بازار محصولات کشاورزی، بابیان اینکه استان تهران با دارا بودن ۵.۷ میلیون قطعه مرغ تخمگذار روزانه قادر به تامین ۲۳۰ تُن تخم مرغ معادل ۷۰ درصد نیاز بازار استان است، توضیح داد: طبق برآوردها، هزار و ۲۰۰ تُن تخم مرغ مورد نیاز روزانه بازارهای استان تهران است که با برنامه ریزی های صورت گرفته در ۲ سال آینده حداکثر نیاز استان از محل تولیدات خود، تامین می‌شود.

وی ادامه داد: تخم مرغ مورد نیاز سازمان میادین و تره بار توسط اتحادیه مرکزی با قیمت مناسب باید تامین شود.

عسگری از دستگاه‌های نظارتی خواست با متخلفان که باعث ایجاد التهاب در بازار برابر می شوند برابر قانون برخورد کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران همچنین بابیان اینکه بهره گیری مناسب از ظرفیت های بخش خصوصی در تامین این نهاده های دامی بسیار اثرگذار است، اذعان داشت: از ظرفیت بخش خصوصی در تامین نهاده های دامی استفاده می شود.
عسگری افزود: نگاه بدبینانه و انحصار گرایانه در این موضوع، آفتی است که زمینه حضور و فعالیت بخش خصوصی را با چالش مواجه خواهد کرد.
وی ادامه داد: یکی از عوامل بسیار موثر در تنظیم بازار محصول‌های کشاورزی نیز تامین به موقع و با قیمت مناسب نهاده‌های حوزه کشاورزی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به نظارت دقیق و مستمر بر زنجیره تولید، تامین و توزیع محصول‌های کشاورزی به ویژه مرغ و تخم مرغ، اذعان داشت: تصمیمات سریع، قاطع و بدون وقفه زمانی قطعا در تعادل بازار موثر خواهد بود و این مهم باید توسط دستگاه‌های نظارتی و اجرایی ذی ربط مورد توجه قرار گیرد.

شاید این مطلب هم مورد نظر شما باشد :   شیوع آنفلوآنزای پرندگان در چند کشور اروپایی/ این بیماری ویروسی به ایران می آید؟

عسگری به توزیع متناسب و همراه با عدالت اجتماعی کالاهای اساسی همچون برنج، شکر اشاره و خاطرنشان کرد: دقت لازم در توزیع سهمیه های اختصاص یافته به استان در این حوزه صورت پذیرد.

منبع: itpnews

درباره ی نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیماری نیوکاسل تهدیدی جدی علیه صنعت طیور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا)، به نقل از خبرنگاران جوان؛ بهمن نقیبی معاون بهداشتی …