یکشنبه , 26 فروردین 1403 - 5:55 بعد از ظهر

قیمت تخم مرغ در ماه رمضان نوسانی ندارد

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: با توجه به مازاد تولید در برابر تقاضا، قیمت تخم مرغ در ماه رمضان و ایام نوروز تغییری ندارد.
 🔸حمیدرضا کاشانی گفت: قیمت کنونی هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری ۴۶ تا ۴۷ هزارتومان بوده، در حالیکه قیمت منطقی با احتساب هزینه های تولید ۶۰ هزارتومان است.
🔸به گفته او، علی رغم افزایش هزینه های تولید، نه تنها قیمت تخم مرغ اصلاح نشده است، بلکه یک هزار و ۳۰۰ تومان کمتر از نرخ مصوب قبل عرضه می شود که استمرار این روند پایداری تولید را در معرض خطر قرار می دهد.
🔸کاشانی با بیان اینکه تولید روزانه تخم مرغ در اسفند به ۳ هزار و ۶۰۰ تن رسیده است، افزود: بنابر آمار حداکثر نیاز کشور ۳ هزار و ۲۰۰ تن بوده که براین اساس ۴۰۰ تن مازاد نیاز کشور است‌.
🔸رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن با بیان اینکه کمبودی در عرضه تخم مرغ ماه رمضان و ایام نوروز نداریم، گفت: با توجه به تولید و مصرف بازار داخل، تولید مازاد بر نیاز کشور است و به رغم درخواست های مکرر اصلاح قیمت، تا پایان ماه رمضان نرخ تخم مرغ تغییری نخواهد داشت.
🔸او ادامه داد: با توجه به آنکه تخم مرغ ارزانترین پروتئین در دسترس خانوار محسوب می شود، سرانه مصرف تخم مرغ به ازای هر نفر به ۱۴.۵ کیلو رسیده است.
🔸کاشانی گفت: برآوردها حاکی از آن است که تولید تخم مرغ در سال آینده با افزایش ۵۰ تا ۱۰۰ هزارتنی به یک میلیون و ۳۵۰ تا یک میلیون و ۴۰۰ هزارتن برسد.
شاید این مطلب هم مورد نظر شما باشد :   رییس هیأت مدیره اتحادیه مرکزی مرغداران میهن؛ زیان تولید هر کیلو تخم مرغ به ۲۳ هزار تومان هم می رسد / صنعت مرغ تخمگذار دست به دامان قوه قضایی شد

درباره ی نویسنده

مطلب پیشنهادی

تشکیل ۴ کارگروه برای تعیین حریم‌های بهداشتی واحدهای تولیدی با مشارکت تشکل‌ها

رییس سازمان دامپزشکی کشور، در راستای مشارکت مردم در سال جهش تولید با مشارکت مردمی، …