جمعه , 11 آذر 1401 - 3:35 قبل از ظهر

قیمت‌گذاری دستوری فروش نهاده‌های دامی را حذف کنید

به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از روابط عمومی اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام وطیور ایران (اوندا)، این اتحادیه در نامه‌ای به وزیر جهاد کشاورزی خواستار حذف قیمت‌گذاری دستوری نهاده‌های دامی با توجه به نوسان نرخ ارز نیمایی برای خرید این اقلام شد.

در متن نامه این اتحادیه به سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی آمده است:
جناب آقای ساداتی نژاد
وزیر محترم جهاد کشاورزی
باسلام، احتراما با عنایت به روند رو به افزایش قیمت ارز نیمایی از ابتدای طرح آزادسازی نرخ ارز (از حدود کانال 25هزار تومان تا کانال 28 هزار تومان روزهای اخیر) و چشم انداز افزایش شیب رشد قیمت ارز نیمایی در کوتاه مدت، مجددا به استحضار می‌رساند، سیاست قیمت‌گذاری دستوری برای فروش نهاده‌های دامی در داخل کشور در تعارض با روند افزایش قیمت ارز در اقتصاد کشور بوده و به زودی موجب کاهش واردات نهاده‌های دامی خواهد شد.

بنابراین با عنایت به آزادشدن قیمت ارز و رشد نرخ ارز نیمایی قطعا حذف قیمت‌گذاری دستوری برای کالاهای وارداتی نیز اجتناب ناپذیر و ضروری به نظر می‌رسد.

لذا از جنابعالی درخواست می‌شود تدابیر لازم برای تداوم واردات نهاده توسط بخش خصوصی را از طریق حذف سیاست‌های مخل فعالیت های اقتصادی در دستور کار فوری مراجع ذیربط قرار داده و از بروز تبعات منفی وضعیت موجود جلوگیری فرمایید.

شاید این مطلب هم مورد نظر شما باشد :   عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام، طیور و آبزیان: تکلیف ارز نهاده های وارداتی با ارز ترجیحی معلوم نیست

درباره ی نویسنده

مطلب پیشنهادی

بهره‌برداری از تولید واکسن طیور در سمنان با سرمایه‌گذاری خارجی نیمی از نیاز کشور را رفع می‌کند

به گزارش خبر گزاری ایرنا: بهره‌برداری از تولید واکسن طیور در سمنان با سرمایه‌گذاری خارجی …