دوشنبه , 10 مهر 1402 - 9:12 بعد از ظهر

فروش تخم‌مرغ در واحد‌های تولیدی کمتر از نرخ مصوب

👈 رئیس هیات‌مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: نرخ مصوب فروش هر کیلوگرم تخم‌مرغ در واحد‌های تولیدی ۴۷ هزار و ۳۰۰ تومان است، اما به دلیل کاهش مصرف، این محصول ۲۰ درصد پایین‌تر از نرخ مصوب به فروش می‌رسد.
🔸حمیدرضا کوچک کاشانی، رئیس هیات‌مدیره اتحادیه مرغداران میهن، در گفت‌وگو با میزان با اشاره به اینکه قیمت مصوب فروش هر کیلوگرم تخم‌مرغ برای واحد‌های تولیدی ۴۷ هزار و ۳۰۰ تومان است، اظهار کرد: برخی از تولیدکنندگان به دلیل کاهش مصرف در پی کاهش گرمای هوا، هر کیلوگرم تخم‌مرغ را ۳۷ الی ۳۸ هزار تومان به‌فروش می‌رسانند.
🔸وی با اشاره به اینکه قیمت تخم‌مرغ برای مصرف‌کننده ۵۶ هزار تومان تعیین شده است، گفت: با وجود اینکه تولیدکنندگان محصول خود را ۲۰ درصد پایین‌تر از نرخ مصوب به‌فروش می‌رسانند، اما این کاهش قیمت به دلیل سیستم توزیع غلط سنتی برای مصرف‌کننده قابل مشاهده نیست.
🔸کاشانی با تاکید بر اینکه قیمت مصوب تخم‌مرغ تولید را با ضرر مواجه خواهد کرد، اعلام کرد: قیمت ۴۷ هزار و ۳۰۰ تومان برای ابتدای سال و پیش از افزایش ۳۰ درصدی نرخ حمل و نقل و رشد قیمت ریزمغذی‌ها بوده است.
🔸وی تاکید کرد: برخی از ریزمغذی‌ها مانند مونوفسفات در بازار به دلیل عدم تخصیص ارز نایاب شده و همین یک مورد باعث افزایش ۲ هزار تومانی قیمت تمام‌شده تخم‌مرغ شده است.
🔸به گفته رئیس هیات‌مدیره اتحادیه مرغداران میهن درصورت عدم توجه به بازار تخم‌مرغ و افزایش هزینه‌ها، این بازار در نیمه دوم سال با مشکل روبه‌رو خواهد شد.
🔸وی با تاکید بر اینکه تولید روزانه تخم‌مرغ در کشور ۳ هزار و ۷۰۰ تن است، گفت: نیاز روزانه کشور به تخم‌مرغ هم در بخش صنعتی و هم در بخش خانگی ۳ هزار و ۱۰۰ تن است و مازاد این تولید به کشور‌هایی مانند افغانستان، عراق، عمان، بحرین، قطر، امارات و ترکمنستان صادر می‌شود.
شاید این مطلب هم مورد نظر شما باشد :   تولید تخم مرغ به ۱۰۵ هزارتن می‌رسد

درباره ی نویسنده

مطلب پیشنهادی

قیمت تخم مرغ به زودی تغییر می‌کند

🔸حمیدرضا کاشانی، درباره وضعیت تولید و بازار تخم‌مرغ و شرایط تولیدکنندگان، افزود: پیش از این …