یکشنبه , 6 فروردین 1402 - 5:16 بعد از ظهر

صادرات هفتگی ۱۰۰۰ تن تخم مرغ/ قیمت نهاده در بازار آزاد دو برابر شده است

حمیدرضا کاشانی: قیمت کنونی هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری ۳۸ هزار و ۵۰۰ تا ۳۹ هزارتومان است که با نرخ تمام شده ۲۰ تا ۲۵ درصد اختلاف دارد.

به گزارش دامیران به نقل از روابط عمومی اتحادیه مرغ تخم گذار، رئیس این اتحادیه گفت: با توجه به شرایط مساعد تولید، مشکلی برای تامین تخم مرغ شب عید نداریم‌.

کاشانی تولید روزانه تخم مرغ را ۳ هزار و ۴۰۰ تن اعلام کرد و گفت: روزانه ۲۰۰ تن از این میزان مازاد بر نیاز داخل است‌.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن ادامه داد: برآوردها حاکی از آن است که تولید تخم مرغ با رشد ۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به یک میلیون و ۱۵۰ هزارتن تا پایان سال برسد.

او درباره آخرین وضعیت صادرات تخم مرغ گفت: بنابر آمار از ابتدای سال تاکنون ۴۰ هزارتن تخم مرغ صادر شده و اکنون صادرات بدلیل مدیریت تنظیم بازار کاهش یافته است به طوریکه هفتگی هزارتن تخم مرغ صادر می شود.

کاشانی با اشاره به بحران تامین نهاده های دامی گفت: با توجه به تاخیر در تخصیص ارز نهاده های دامی، مرغداران تمامی استان ها طی نامه ای اعتراض خود را به وضعیت تامین نهاده اعلام کردند چرا که با استمرار این روند، آثار بسیار خطرناکی تا یک‌ماه آینده خواهد داشت.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن قیمت کنونی هرکیلو کنجاله سویا در بازار آزاد را ۲۷ تا ۳۰ هزارتومان و ذرت ۱۳ هزار و ۵۰۰ تا ۱۴ هزارتومان اعلام کرد و گفت: قیمت کنونی نهاده در بازار آزاد ۲ برابر نرخ مصوب است.

شاید این مطلب هم مورد نظر شما باشد :   تعرفه گمرکی ۸۰ درصد کالاها میان ایران و اوراسیا صفر می‌شود

درباره ی نویسنده

مطلب پیشنهادی

اتحادیه تولیدکنندگان تخم مرغ: قیمت تخم مرغ اصلاح شود/ احتمال کمبود تخم مرغ در نیمه دوم سال آتی

اختصاصی دامیران- محمد مرادی: به دلیل تداوم ضرر و زیان مرغداران، تقاضا برای حذف گله …