یکشنبه , 6 فروردین 1402 - 5:36 بعد از ظهر

رئیس اتحادیه مرغ تخم گذار: لزوم اعمال قوانین بازدارنده برای ثبت آمار نادرست/ ۹۰ درصد آمار مرغ تخم گذار صحیح است

رییس هیأت مدیره اتحادیه مرغداران تخم گذار میهن گفت: آمار و اطلاعات بخش کشاورزی به این دلیل دقیق نیست که قوانین بازدارنده ای برای ثبت آمار نادرست و اشتباه نداریم.

حمیدرضا کاشانی، رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرغداران تخم گذار میهن گفت: اگر تولیدکنندگان یا افراد سودجو آمار و اطلاعات اشتباهی را ثبت و ارائه دهند، قوانین تنبیهی و بازدارنده‌ای برای جلوگیری از این امر نداریم بنابراین نبود قوانین بازدارنده موجب ارائه آمار ناصحیح می‌شود که می‌تواند تولید را با مشکل جدی روبرو کند.

وی با تاکید بر برخورد قانونی با افرادی که آمار و اطلاعات نادرست ثبت می‌کنند، اضافه کرد: آمار و اطلاعات پایه گذار سیاست‌ها و برنامه ریزی تولیدات بخش کشاورزی و تأمین کننده امنیت غذایی کشور است و این امر می‌تواند در فرایند توسعه بخش کشاورزی و هماهنگی مصرف با تولید نقش بسزایی داشته باشد. کاشانی اظهار داشت: بازگشت آرامش به تولیدکنندگان، مصرف کنندگان و بازار نیازمند آمار دقیق و صحیح در بخش کشاورزی است.

کاشانی گفت: در حال حاضر آمار و اطلاعات صنعت طیور به ویژه تولید مرغ و تخم مرغ کشور اعم از مرغ مادر، اجداد، پولت و میزان تولید بیش از ۹۰ درصد صحیح است، زیرا آمار این بخش نسبت به سایر بخش‌های کشاورزی مستندتر و دقیق‌تر است.

وی افزود: انتظار می‌رود دولت برای دریافت آمار و اطلاعات دقیق از سوی ذی نفعان بخش تولید و توزیع حتی برخی مسئولان با تقویت قوانین بازدارنده و برخورد قانونی با افراد متخلف کمتر شاهد ارائه آمار و اطلاعات نادرست باشیم.

بر اساس آمار وزارت جهاد کشاورزی، سالانه یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن محصول تخم مرغ تولید و به بازار داخلی عرضه و در برخی موارد مازاد تولید به کشورهای هدف صادر می‌شود.

شاید این مطلب هم مورد نظر شما باشد :   تسهیل دسترسی تولیدکنندگان خوراک دام و طیور به نهاده‌ها

 

 

درباره ی نویسنده

مطلب پیشنهادی

اتحادیه تولیدکنندگان تخم مرغ: قیمت تخم مرغ اصلاح شود/ احتمال کمبود تخم مرغ در نیمه دوم سال آتی

اختصاصی دامیران- محمد مرادی: به دلیل تداوم ضرر و زیان مرغداران، تقاضا برای حذف گله …