سه شنبه , 9 آذر 1400 - 7:01 قبل از ظهر

توزیع ۲ هزار تن تخم‌مرغ با نرخ مصوب در بازار

اقتصادسبز آنلاین: رییس هیأت مدیره اتحادیه مرغداران میهن از توزیع ۲ هزار تن تخم‌مرغ تنظیم بازار با نرخ مصوب ۴۳ هزار تومان در غرفه‌ها و میادین میوه و تره‌بار خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما، ‌حمید کوچک کاشانی، رییس هیأت مدیره اتحادیه مرغداران میهن، درباره آخرین جزئیات تخم مرغ های تنظیم بازار اظهار کرد: در حال حاضر تخم مرغ با نرخ مصوب در تمامی غرفه ها و میادین سطح کشور توزیع می شود.
وی از توزیع حدود ۲ هزار تن تخم مرغ با نرخ مصوب خبر داد و گفت: بنابر نشست با اتحادیه فروشگاه های زنجیره ای قرار شد عرضه تخم مرغ با نرخ مصوب در فروشگاه های سراسر کشور صورت گیرد تا بازار به تعادل برسد چرا که با وجود پراکندگی فروشگاه ها، مغازه داران مجبور به کاهش قیمت هستند.
کاشانی با اشاره به اینکه محدودیتی در توزیع تخم مرغ با نرخ مصوب وجود ندارد، بیان کرد: میادین و فروشگاه ها به هر میزانی که تخم مرغ بخواهند، در اختیارشان قرار می دهیم.
این مقام مسئول با بیان اینکه توزیع تخم مرغ با نرخ مصوب کماکان تا تعادل قیمت در بازار ادامه دارد، گفت: روزانه مقادیری از تخم‌مرغ های وارداتی در بازار با نرخ مصوب ۴۳ هزار تن عرضه می شود که بنابر مصوبه اخیر مجوز ۱۰ هزار تن واردات تخم مرغ داده شده است. اولین محموله تخم مرغ وارداتی که هزارتن است که وارد کشور شده است.

وی با اشاره به اینکه قیمت تخم مرغ بصورت رسمی اصلاح نشده است، بیان کرد: بنابر هماهنگی و توافقات صورت گرفته، عرضه تخم مرغ با نرخ مصوب ۴۳ هزار تومان در حال انجام است، اما تاکنون قیمت تمام شده بصورت رسمی بررسی و ابلاغ نشده است.
رییس هیأت مدیره اتحادیه مرغداران میهن با اشاره به دلایل گرانی تخم مرغ در بازار گفت: علی رغم هشدارهای مکرر مبنی بر تامین نامناسب نهاده های دامی و قیمت بالا در بازار آزاد، متاسفانه مسئولان توجهی نداشتند که نابه سامانی های اخیر بازار ناشی از بی توجهی و تعلل مسئولان در تصمیم گیری هاست.
وی وضعیت کنونی تولید تخم مرغ را مطلوب دانست و افزود: بنابر آمار روزانه ۳ هزارتن و ماهیانه ۹۰ هزار تن تخم مرغ تولید می شود که با این وجود کمبودی در عرضه نداریم.
این مقام مسئول ادامه داد: با افزایش قیمت اقلام پروتئینی، تقاضا برای مصرف تخم‌مرغ بشدت بالا رفته است، ضمن آنکه در نیمه دوم سال ازدیاد تقاضا برای خرید در بازار اثر گذار است، هر چند در نیمه نخست سال با کاهش مصرف بواسطه شرایط گرما، محصول ۵۰ درصد کمتر از قیمت مصوب عرضه می شود.
وی در پایان درباره آخرین وضعیت تامین نهاده های دامی تصریح کرد: طی ۶ ماه اخیر، تامین نهاده با تاخیر صورت می گرفت که در یک هفته و ۱۰ روز اخیر روند بهتر شده و وزیر جهاد کشاورزی قول تامین منظم را داده است که در صورت امنیت خاطر مرغداران از تامین نهاده، مشکلی در بازار تخم مرغ ایجاد نمی شود. / باشگاه خبرنگاران جوان

شاید این مطلب هم مورد نظر شما باشد :   با وجود تحریم‌ها، تنها مرکز تشخیص و بررسی بیماری‌های طیور کشور در مازندران با قدرت به فعالیت خود ادامه می‌دهد

درباره ی rasooli

مطلب پیشنهادی

بیماری نیوکاسل تهدیدی جدی علیه صنعت طیور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا)، به نقل از خبرنگاران جوان؛ بهمن نقیبی معاون بهداشتی …