یکشنبه , 26 فروردین 1403 - 6:42 بعد از ظهر

ذرت و کنجاله سویا مرغداران تا ۳ ماه آینده تامین است

🔸به گزارش صبح ساحل، حمیدرضا کاشانی رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: گرچه شرایط تامین نهاده دامی نسبت به قبل تا حدودی بهبود یافته، اما هنوز تغییر چندانی نداشته است به طوریکه با تاخیر حمل می شود.
🔸او با بیان اینکه در تامین کنجاله سویا مشکلی نداریم، افزود: عرضه و حمل کنجاله سویا با مشکلاتی روبروست به طوریکه با تاخیر ۲ تا ۳ ماهه بدست مرغداران می رسد و همین امر منجر به اختلاف قیمت مصوب و بازار آزاد شده است.
🔸کاشانی نرخ مصوب هرکیلو کنجاله سویا را ۲۰ تا ۲۱ هزارتومان و ذرت برزیل ۱۰ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: هم اکنون هرکیلو کنجاله سویا در بازار آزاد ۲۷ تا ۲۸ هزارتومان و ذرت ۱۱ هزار تا ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می شود.
🔸رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن ادامه داد: طبق آمارهای اعلامی وزارت جهاد تا سه ماه آینده در تامین نهاده های دامی مشکلی نداریم چراکه به طور مطلوبی ذرت و سویا وارد شده  و تنها به سبب بوروکراسی های اداری، ترخیص کالا زمان بر است.
🔸او با بیان اینکه مشکلی در تولید تخم مرغ نداریم، افزود: با توجه به میزان تولید مازاد بر نیاز کشور، بازار تخم مرغ در ایام پایانی سال نوسانی نخواهد داشت.
🔸کاشانی با بیان اینکه ۹۰ درصد کشورهای دنیا مشکل تامین تخم مرغ را دارند، گفت: هم اکنون ایران به سبب صنعت پیشرفته ای که دارد، ارزانترین تخم مرغ را تولید می کند.
🔸رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: برآوردها حاکی از آن است که تولید تخم مرغ در سال آینده با رشد ۵ درصدی به یک میلیون و ۳۵۰ هزارتن برسد‌.
شاید این مطلب هم مورد نظر شما باشد :   فروش سورگوم و کنجاله سویا در بازارگاه مهیا شد

درباره ی نویسنده

مطلب پیشنهادی

تشکیل ۴ کارگروه برای تعیین حریم‌های بهداشتی واحدهای تولیدی با مشارکت تشکل‌ها

رییس سازمان دامپزشکی کشور، در راستای مشارکت مردم در سال جهش تولید با مشارکت مردمی، …