یکشنبه , 26 فروردین 1403 - 6:36 بعد از ظهر

تولید 11 هزار تن تخم‌مرغ در استان لرستان

به گزارش خبر گزاری تسنیم:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان، گفت: میزان تولید تخم‌مرغ در این استان از ۸ هزار تن به ۱۱ هزار تن رسیده‌ است.
سید عماد شاهرخی در جلسه هم‌اندیشی و تشریح برنامه‌های بخش کشاورزی با اشاره به راه‌اندازی دو واحد غیرفعال تولید تخم‌مرغ در استان لرستان، اظهار داشت: میزان تولید تخم‌مرغ در این استان از 8 هزار تن به 11 هزار تن رسیده‌ است.
وی با بیان اینکه عدم راه‌اندازی صنایع تبدیلی و تکمیلی در موجب خام‌فروشی و صادرات محصولات لرستان به نام سایر استان‌ها شده‌ است، افزود: 13 واحد فرآوری و بسته‌بندی از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون فعال و راه‌اندازی شده‌ است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با تأکید به اینکه پنج واحد فرآوری و بسته‌بندی تا دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد، عنوان کرد: با این اقدامات از خام‌فروشی محصولات کشاورزی جلوگیری می‌شود.
وی با بیان اینکه به‌دنبال احداث پایانه صادراتی در مجموعه کشت و صنعت هستیم، بیان کرد: اقدامات بزرگی را در هزار و 800 هکتار اراضی این مجموعه می‌توان انجام داد.
شاهرخی با تأکید به اینکه در سفر اول رئیس‌ جمهور به لرستان 855 میلیارد تومان به بخش کشاورزی تخصیص یافت، گفت: این مقدار نسبت به سایر استان‌ها کم بود و عقب‌ماندگی‌های این استان را جبران نمی‌کرد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان با بیان اینکه 1000 میلیارد تومان متمم سفر به بخش کشاورزی این اختصاص یافت، ابراز کرد: رقم سفر رئیس‌ جمهور به این استان به هزار و 855 میلیارد تومان افزایش یافت.
شاید این مطلب هم مورد نظر شما باشد :   تشریح بیماری انفلوانزای فوق حاد پرندگان و راههای پیشگیری از آن

درباره ی نویسنده

مطلب پیشنهادی

تشکیل ۴ کارگروه برای تعیین حریم‌های بهداشتی واحدهای تولیدی با مشارکت تشکل‌ها

رییس سازمان دامپزشکی کشور، در راستای مشارکت مردم در سال جهش تولید با مشارکت مردمی، …